Підприємство було засновано 1 грудня 1945 року. Матеріальною основою  стала меблева фабрика КЕВ Інтендантського управління ПрикВО, а вже через сім місяців, у липні 1946 року фабрику було реорганізовано в деревообробний комбінат №1 підпорядкований будівельному управлінню округу.

В 1956 році крім деревообробного, освоюється виробництво збірного залізобетону і зварних металоконструкцій для потреб Міністерства оборони.

У липні 1946 року на основній території заводу вступив в дію Деревообробний комбінат №2 (ДОК-2) Будівельного управління ПрикВО. Спочатку ДОК-2 мав лісопильне і столярне виробництво, що функціонувало на базі універсального обладнання, виготовленого німецькими фірмами. У вересні 1953 року ДОК-2 став 225-м Промкомбінатом. В цей період на заводі освоюються нові види продукції, зокрема починається випуск залізобетонних виробів та металоконструкцій.

З 1 квітня 1956 року 225-й Промкомбінат (ДОК-2) і Деревообробний комбінат -1 (ДОК-1) були об'єднані в одне  промислове підприємство.

З 1 липня 1974 року 225-й Промкомбінат реорганізується в 769-й механічно-будівельний завод. Пізніше ще двічі змінювалась назва заводу.

З дня заснування підприємства, підприємство з примітивної меблевої фабрики переросло в потужний виробничий комплекс по випуску будівельних матеріалів і конструкцій для потреб військового, житлового і промислового будівництва, для будівництва доріг і мостів, комунікацій зв'язку і т.п.

Завдяки модернізації залізобетонного виробництва з використанням для віброущільнення бетонної суміші технологічного обладнання німецької фірми "Vaker", а також приготування бетонної суміші за сучасними європейськими технологіями наші залізобетонні вироби користуються попитом не тільки на регіональному рівні, але і по всій Україні і за її межами.

Підприємство спільно з ТзОВ "Трамбетон Україна" в 1998 році організували випуск безшумних плит під трамвайну колію, з яких за цей час змонтовані колійні шляхи у Львові, Іжевську, Калінінграді, Києві, Одесі, Кривому Розі.

За висновками спеціалістів технічного нагляду ЕБРР - Європейського Банку Реконструкції і Розвитку якість наших виробів одна з найкращих серед підприємств будівельної галузі України. І як наслідок контракти на співпрацю з такими європейськими будівельними фірмами як "ОНУТ ТААХХУТ ТАШИМАДЖИЛИК ВЕ ТІДЖАРЕТ ЛІМІТЕД ШИРЕКЕТІ", і ООО "Джанекс", болгарською фірмою ДП "Граніт Україна", македонською фірмою ДП "Граніт-АГМ Мукачево".